Studentské krvebraní 2015 – závěr

Dárcům krve


16. března 2015 odstartoval OS ČČCK ČB spolu s partnery – Nemocnicí ČB, a.s. a organizačním týmem budějovického Majálesu – již 3. ročník úspěšného náboru mladých dárců krve s názvem „Studentské krvebraní“, který skončil po volbě krále Majálesu v pátek 29. května. Letos díky této akci přibylo do registru dárců krve Transfúzního oddělení Nemocnice ČB, a.s. 210 prvodárců krve z řad studentů, za celé 3 roky trvání Krvebraní pak je jich celkem 754 , což je všemi zainteresovanými dobře přijato.


Zde naleznete další obrázky a vylosované výherce pro rok 2015 ...

Dárci krve na TV ŠlágrVlastní cesty ke zdraví.
Povídání o zdravém životním stylu.

Dnes 16.7.2015 od 17:30 můžete sledovat pořad paní Peterkové do kterého pozvala hosty Jirku Marečka a Vladimíra Diviše, aby pohovořili o dárcovství krve a představili i Klub dárců v ČB.

Děkujeme TV Šlágr za možnost připomenout příznivcům lidové hudby a divákům že i mezi nimi jsou dárci krve. Poděkování a morálních ocenění není v tomto případě nikdy dost.Pro kontakt na transfuzní stanici je možné použít tento odkaz ... zde.


Nabídka pro členy klubu KDK ČB

Členům klubu dárců v ČBNabídka pro členy klubu KDK ČB na druhé pololetí roku 2015 – sleva 50 %
zájemci pište mi počty objednávek na adresu jirkamarecek@volny.cz do 17.7.2015
50 LET RANGERS - PLAVCI
Koncert k výročí legendární folk – country skupiny. Decentní multimediální vzpomínkový pořad, ve kterém zazní nejen největší hity této formace, ale prostřednictvím video projekce a dobových fotografii je možné sledovat, jak šel čas včetně zavzpomínání na Tondu Hájka a Milana Dufka. Pro pamětníky zazní i nezapomenutelný „Balíček karet“ v podání Mirka Černého, známého konferenciéra a odborníka country. Současná sestava v čele s Mirkem Řihoškem představí slavné, téměř zlidovělé melodie, v téměř původních aranžích i zvuku.
neděle 4. října 2015
DK Metropol České Budějovice - divadelní sál, 19.30 hodin
Cena vstupenek : 275,-Kč


INFLAGRANTI A JOSEF VOJTEK
Moderní dívčí elektrické smyčcové trio INFLAGRANTI s frontmanem teplické kapely KABÁT, JOSEFEM VOJTKEM v unikátní hudební i světelné show s doprovodnou skupinou poprvé v jihočeské metropoli.
Dívčí elektrické smyčcové trio INFLAGRANTI vzniklo roku 2004. Dívky začaly experimentovat s jazzem i swingem, později našly svůj vlastní „inflagranti music styl“ a nyní dohromady tvoří velmi atraktivní uskupení. Hraje slavné melodie z klasiky, rocku i popu v instrumentálních úpravách pro smyčcové nástroje. V jejich repertoáru jsou moderní aranže slavných klasických skladeb J.S.Bacha nebo A.Vivaldiho i hity od kapel Metallica, Europe nebo Queen.
Použití klasických smyčcových nástrojů v elektrické podobě a kombinace klasické a moderní hudby tak tvoří originální crossoverové hudební počiny a unikátní show. Jejich koncerty znají i v zahraničí. Vystupovaly např. v Japonsku, Mexiku, Německu, Norsku, Holandsku, Polsku, Řecku či Itálii.
V programu tria Inflagranti spoluúčinkuje jako host frontman rockové skupiny Kabát, Josef Vojtek, jenž se představí především díky svým muzikálovým melodiím.
středa 21. října 2015
DK Metropol České Budějovice - divadelní sál, 19.30 hodin
Cena vstupenek : 430,-Kč


JAKUB SMOLÍK
Tradiční zábavně koncertní vystoupení oblíbeného umělce se svou skupinou, tentokráte doplněné smyčcovým kvartetem. Koncert nabízí vedle hitů tohoto interpreta, jako jsou Jen blázen žárlí, Prý chlapi nebrečí či Nejsi má i některé starší jeho písničky, které pravidelný návštěvník třeba v posledních letech trochu postrádal.
středa 11. listopadu 2015
DK Metropol České Budějovice - divadelní sál, 19.30 hodin
Cena vstupenek : 340,-KčVÁCLAV NECKÁŘ
Vánoční koncert legendy naší pop scény v novém, netradičně akusticky laděném programu, za účasti dětského sboru Pueri Gaudentes, jenž se také představil ve spojitosti s natočením posledního Neckářova alba „Mezi svými“. Právě písně ze stejnojmenného alba jsou součástí tohoto komorního koncertu, který spolu s bratrem Janem připravili a dalších (někdy nově objevených) písní a balad ze zpěvákova bohatého repertoáru. Například: Suzanne, Lady Jane, Nautilus, Dítě snů, Podej mi ruku a projdem Václavák. Komorní koncert s nově vytvořenou doprovodnou skupinou bude tak jedinečnou příležitostí potkat se s písničkami Václava Neckáře v důvěrné, osobité atmosféře, tváří v tvář a „mezi svými“.
středa 2. prosince 2015
DK Metropol České Budějovice - divadelní sál, 19.30 hodin
Cena vstupenek : 450,-Kč

VLTAVA NA RAFTECH

Členům klubu dárců v ČB
Pozvání na vodu 2.8. sobota na sjezd Vltavy v úseku Č.Krumlov, Rechle , kemp Spolí – Zlatá Koruna jez.

Vážení členové klubu dárců krve. Pořádáme tradiční vodní cestu po Vltavě. Je jen na vás v jakém rozsahu si vyberete a poté rezervujete potřebné služby.

Jmenovitý zájem o sjezd potřebujeme dát dohromady do 7.7. (záloha 100,- Kč)
Zvolte druh lodního prostředku raft nebo loď (v párech). Jeden den stojí: raft 600,- (doporučujeme 5-6 osob na palubu) + přeprava (233,-), Bez stravy.
Cena za sjezd vychází do 150,- Kč za osobu.

Neorganizujeme dopravu osob na místa nástupu (ČK, Rechle, Spolí ) ani z výstupu (Zlatá Koruna, Rájov) . Ověřte si možnosti hromadné dopravy, viz. návrhy v podrobnostech pozvánky, nebo se domluvte na přepravě osobními auty mezi sebou. Z autobusové zastávky Rechle je nutno jít pěšky cca 1 km k místu nalodění.


Čas k vyplutí je v 11 hodin.
Doporučený dojezd na Zlatou Korunu v 17 hodin.

Zlaté kříže opět v ČB 16.6.

Dárcům krve

Chcete aby naše hrdiny poznali i ostatní ? Prosím doplňme jejich jména a klidně i příběhy.

Posted by Kluby dárců krve v ČR při ČČK on 19. červen 2015uvidíte zde ve zpravodajství Jihočeské televize ...
U příležitosti Světového dne dárců krveuskuteční oblastní spolek Českého červeného kříže oceňování bezpříspěvkových dárců krve.

Pozvánku na slavnostní shromáždění obdrželo na úterý 16. června 2015 od 17 °° hod. v restauraci Metropol České Budějovice 18 nových nositelů zlatých křížů 2. třídy za 120 odběrů, 21 dárců nositelů zlatých křížů 3. třídy za 80 odběrů a 11 dárců s medailí MUDr. Jana Janského za 40 odběrů krve bez nároku na odměnu.


Klub dárců krve se připojuje s blahopřáním oceněným dárcům a přejeme hlavně pevné zdraví.
Připomínáme, že v tomto roce České Budějovice mají velké oslavy u příležitosti 750 let od založení města. Město žádný rok nezapomíná na finanční podporu i osobní účast představitelů na těchto setkání.podrobnosti zde ...


FOTO DOMŮ
pokud máte zájem o fotografie v plné kvalitě nebo i jiné kde se nacházíte napište si o ně na kdkcb@volny.cz

Dětský den na Vltavě 20.6.

Pro veřejnostPořádá parta z hospůdky od Filipa.
České Budějovice, sídliště Vltava
organizují
Jirka Mareček a Marta Offeritzová Křížová

Děkujeme všem přispěvatelům a dárcům cen i práce za všechny děti.

Jarní vycházka

Dárcům krveJarní vycházka nejen pro klubaře v ČB.
I když hrozí sněhové kalamity a počasí bude zkoušet co sneseme. Snad právě proto plánuji procházku městem a návštěvu dvou výstav kde v případě nepříznivého počasí snáze vydržíme než na volném prostoru.

5.4.2015 neděle - sraz v 10 hodin u Jihočeského muzea v ČB a prohlídka velikonoční výstavy "Byla zima mezi náma a teď už je za horama" (25,-).
V 11 hodin přesun do Metropolu na výstavu "Prodejní výstava orchidejí" (60,-)
Od 12 hodin na Piaristickém náměstí začíná "Svatební průvod" – veselý průvod ulicemi historického centra města – zahájení oslav Velikonoc - Piaristické nám. – ulice historickým centrem města – nám. Přemysla Otakara II.

Až dostatečně vymrzneme navrhuji zajít na oběd a dobrý kroužek do restaurace Zlatá Hvězda. Po obědě rozchod do svých domovů a příprava na pomlázku.

Na předvelikonoční procházku Vás zve Jirka Mareček.

K životu patří i zábava

Dárcům krve
V roce 2014 se konal poslední „Ples dárců krve“ pod patronací OS ČČK a dalších složek a také sponzorů. Vznikl nový zájem podpořit takou formu prezentace dárcovství krve, která by zachovala zábavný charakter společenské akce, ale také zůstala jistou formou prezentace a ocenění osobních zásluh dárců i jejich rodinných příslušníků.

Klub dárců krve v ČB navrhuje uspořádání pravidelného cyklu zábavných setkání u živé muziky (3-4x ročně). Za minimální, ekonomické vstupné (asi 50 Kč), bychom pozvali kapelu a uspořádali zábavu se soutěžemi a slosovatelnými vstupenkami, s možnosti představit vždy jednoho mimořádně zajímavého mnoholetého dárce v krátkém rozhovoru. Nekuřácké prostředí.

Protože si chceme ověřit zda náš návrh podpoří naši členové , zájemci, dárci a také ostatní místní skupinyˇ, nebo další spolky předkládáme vám několik anketních otázek jejichž zodpovězení nám pomůže v rozhodnutí.

Na začátek se ptáme jaké důvody by pro vás byly povzbuzující pro účast na takovém setkávání. V další části hledáme vhodný název a nakonec zda máte zájem o další informace emailem.Benfiční koncert

Pro veřejnostZajímavou nabídku (pro naše klubaře se slevou) na benefiční koncert Štěpána Raka – Světový kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie múzických umění.– Výtěžek koncertu bude věnován na podporu dětí z oblasti postižené havárií jaderné elektrárny Černobyl a na nezbytnou operaci tělesného postižení rukou pětileté běloruské holčičky Averčuk Marija.

Koncert se koná v sobotu 28. února 2015 od 18.30 hod. v Koncertní síni Otakara Jeremiáše České Budějovice.

Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji – Koncertní síň O. Jeremiáše, Kněžská 411/6, Č. Budějovice za Kč 160,- nebo za Kč 200,- na místě. Členové klubu si objednají se slevou 50% na
jirkamarecek@volny.czVygenerované za: 0.04 sekund