Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Od 1.11.2023 je možné rezervovat místa na sále.
Těšíme se na všechny zájemce, stálé i nové hosty . Akce je zcela otevřená a ani darování krve není podmínkou.Uživatelé online
Hosté online 1
Členové online 0

Celkem členů: 5
Nejnovější člen: jmarecek
Nejnovější soubory ke stažení
Žádné soubory ke stažení
Nejnovější články
Články

Můj prvodárce ...

Kdy se daří tak se daří… :|

Citovat

Získat mladého prvodárce je přání každého člena klubu dárců krve. Zejména když už vyčerpal svoje rodinné zdroje. Všichni příbuzní už transfuzní službu znají a mnozí opakovaně dávají. Mohl by být náš milý člen spokojen. Ale to ne, stále kouká kde by se ještě dalo zapůsobit.


Získat mladého prvodárce je přání každého člena klubu dárců krve. Zejména když už vyčerpal svoje rodinné zdroje. Všichni příbuzní už transfuzní službu znají a mnozí opakovaně dávají. Mohl by být náš milý člen spokojen. Ale to ne, stále kouká kde by se ještě dalo zapůsobit. I mě se podařilo na jedné společenské zábavě pohovořit s mladým mužem a když zjevně projevil zájem o aktivní přístup k životu zavětřil jsem svou příležitost. Však předseda musí být přece vzorem aktivity. Abych dostatečně motivoval zájem nabídnul jsem se že Standu, jak se mladý muž jmenuje, na transfuzní stanici doprovodím aby se nebál. Taky jsem navrhnul že bych ho při jeho prvním odběru vyfotografoval. A slovo dalo slovo a už se valily další myšlenky. Vždyť Nemocnice ČB a.s. právě v tom to roce otevřela nový pavilon pro odběry krve. Určitě se primář MUDr. Petr Biedermann rád pochlubí a když jsem se nemohl zúčastni z pracovních důvodů slavnostního otevření tak jsem požádal abych mohl s využitím svého prvodárce nafotit pár záběrů jejich novinky a udělat nám článek na naše webové stránky. Termín byl stanoven a tak jsme se všichni těšili na milé setkání při užitečné činnosti. Příjezd vozem byl dobrodružným kličkováním v úzkých uličkách mezi množstvím zaparkovaných vozidel. Ani samotná komunikace nebyla zrovna rovná a mnohde vykazovala parametry polní cesty. Jaké bylo překvapení že před námi hledanou transfuzní stanicí, již z dálky zářící novotou, bylo několik míst právě pro samotné dárce krve. Tak hup do vestibulu a na recepci. Ani jsme nestačili odevzdat svršky a už můj prvodárce drží v ruce k vyplnění povinný dotazník. Také již přichází pan primář a bodře nás vítá. Krátké seznámení a posíláme Standu vyplnit dotazník a sám s panem primářem setrváme v rozhovoru o nových možnostech právě získaných prostorů. Něco se děje, Standa nesměle mává od stolku kde vyplňuje dotazník. Tady čtu zda jsem měl klíště. Ptám se kdy. Minulý týden. Tak to jsi na měsíc vyřazen z boje, říkám a jdu nemilou zprávu sdělit i panu primáři. Co se dá dělat, zdraví pacientů je na prvním místě a můj dárce má ještě dost času aby svůj první krok učinil později a pak ještě určitě mnohokrát. Abychom ale čas přece jen využili, prohlídka transfuzní stanice se konala. Pár fotografii dárců v krásné půlkulaté dvoraně a odpočinkové místnosti máte v příloze. Tyto obrázky budou také připomenutím kornavirové epidemie, s rouškami jsem ještě žádné záběry neviděl. Vyplňujeme dotazník dárce krve

Vyplňujeme dotazník dárce krve

Všichni vyplňují dotazníky

Všichni vyplňují dotazníky

Velká půlkulatá místnost pro odběry krve

Velká půlkulatá místnost pro odběry krve, panoramatický záběr

tradiční záběr v netradiční roušce

tradiční záběr v netradiční roušce

po darování následuje odpočinek, přichází i pan primář

po darování následuje odpočinek, přichází i pan primář

pracovnice Červeného kříže při evidenci odběrů

pracovnice Červeného kříže při evidenci odběrů

jmarecek 31.08.2020 20:14:18 2081 přečtení 0 komentářů 0 hodnocení Tisk

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.


Hodnocení je k dispozici pouze členům.

Prosím Přihlásit se nebo Registrovat volit.
Skvělý! (0)0 %
Velmi dobrý (0)0 %
Dobrý (0)0 %
Průměrný (0)0 %
Špatný (0)0 %
Vážené dárkyně a dárci,v krevním barometru naleznete informace o aktuální potřebě jednotlivých krevních skupin.

Krevní barometr


vstup zde

Aktuální potřeba krve na TS v ČB
K odběrům krve bez ohledu na krevní barometr můžete přijít bez pozvání Transfuzního oddělení jako prvodárci, novodárci (dárci kteří dávali v minulosti v jiném transfuzním oddělení) a pokud máte krevní skupinu Rh D negativní.
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?